Yılbaşında Yaz Olan Ülkeler

Yılbaşında Yaz Olan Ülkeler

 

Yılbaşı söz konusu olduğunda akıllara hep kar manzaraları gelir. Ancak dünyanın konumu gereği bazı ülkeler yılbaşını yaz mevsiminde karşılar. Bu ülkeler, dünyanın güney yarım küresinde yer alıyor. Çünkü güneş ışınları, aralık, ocak, şubat aylarında güney yarım küreye dik olarak ulaşıyor. Bu durum, bizim kış olarak bildiğimiz ayların, güney yarım kürede yaz olarak bilinmesini sağlıyor. Yeni yıla yaz aylarında girmek isteyenler, bu ülkeleri tercih edebilir.

 

 1 - Avusturalya

 

 Ana karalardan bağımsız bir kıta ülkesi olan Avusturalya, güney yarım kürede yer alır. Ve dolayısıyla yılbaşını yaz mevsiminde karşılar. Bu, kuzey yarım küre insanları için alışık olunmayan bir durum. Fakat Avusturalya halkı, yılbaşını yaz mevsiminde karşılamayı benimsemiş. Yeni yıla girerken plajlarda çılgın partiler düzenleniyor. Hatta saat gece yarısı olduğunda havai fişeklerin ışığı altında denize girmek, bir adet.

 

 2 - Dubai

 

 Sıcak bir ülke olan Dubai yeni yılı da sıcak bir mevsimde karşılıyor. Plajlarıyla ünlü olan Dubai'de yılbaşında turistler plajda güneşlenebiliyor. Akşam ise, Dubai'nin simgesi olan Burj El Arap binasında muhteşem etkinlikler düzenleniyor. Alışılanın aksine yılbaşını plajlarda kutlamak isterseniz Dubai en iyi seçimlerden biri olacaktır.

 

 3 - Hawai

 

 Amerika Birleşik devletlerine bağlı olan Hawai yılbaşını yaz sıcağında karşılar. Hawai denizi, geniş kumsallarıyla ünlü bir ülke. Ve yılbaşı akşamı bu kumsalların hepsinde ayrı eğlenceler düzenlenir. Üstelik barlarda ferahlatan Hawai kokteylleri içebilirsiniz. Hatta yılbaşı gecesine özel tekne turlarına katılmak, yeni yılı denizde karşılamak mümkün.

 

 4 - Karayip Adaları

 

 Tüm Karayipler, yeni yıla sıcak kumsallarda plaj partileriyle girer. Plajlarda gün boyu ve gece canlı müzik yapılır. Ve bu adalarda yapılan yılbaşı kutlamasında sahilde sabahlamak, adettir. Bazı plajlarda partiler 48 saat sürüyor. Adaya özel yiyecekler ve içkiler de eğlencenin önemli bir parçası.

 

 5 - Hindistan

 

 Hindistan'ın Hint Okyanusu kıyıları, yeni yılı sıcak bir mevsimde karşılar. Özellikle Hindistan'ın Goa bölgesi egzotik özelliklere sahip. Bu bölgedeki plajlarda yılbaşı kutlamaları için büyük bir ateş yakılır. Şenlik ateşi olarak anılan bu ateş, insanları etrafında toplanmasını sağlar. Burada her yıl şarkılar söyleyip, danslar ederek keyifli bir yeni yıl kutlaması yapılır.

Yılbaşı İle İlgili Bilgiler

Yılbaşı Programları 2024

Tüm 2024 Yılbaşı Programları İçin Tıklayınız

2024 Yılbaşı Mekanları 2024

Tüm 2024 Yılbaşı Mekanları İçin Tıklayınız