Yılbaşında En Güzel Avrupa Şehirleri

Yılbaşında En Güzel Avrupa Şehirleri

Yılbaşı, yeni bir yılın başlangıcı olduğu için yeni umutları da beraberinde getirir. Bu nedenle insanlığın tümü için önemli bir gün olarak kutlanır. Kutlamalar dünyanın her yerinde yapılırken bazı şehirlerin tarihi ve doğal güzellikleri bugüne ayrı bir anlam katar. Avrupa'da apayrı bir öneme sahip olan yılbaşında insanlar şehirleri o güne özel olarak farklı şekillerde dizayn ederler. Özellikle yılbaşı konusunda bazı kentler adeta birer marka haline gelmiştir.

 

 1. Almanya - Berlin

 Bu alanda kentlerin en güzeli olarak Almanya - Berlin listenin en başında gelmektedir. Berlin, özellikle tarihi dokusunu modern şehirleşme ile bir bütün halinde koruyabilen yegane kentlerden biri olarak bilinmektedir. Berlin'de yılbaşı hazırlıkları Ekim ayının son haftalarında başlar. Brandenburg Kapısı ve Victory Sütünü arasında kurulan Yılbaşı Pazarları alışveriş imkanı sunarken, yine bu alanda yapılan etkinliklerde insanlara farklı bri deneyim yaşatmaktadır.

 

 2. İspanya - Madrid

 Yine tarihi dokusunu kent estetiğine uyarlama konusunda profesyonel olan bir başka Avrupa kenti de İspanya'nın başkenti Madrid şehirdir. Kentin en ünlü caddelerinden biri olan Gran Via’da sabaha kadar konserler, etkinlikler ve havai fişek gösterileri yapılmaktadır.

 

 3. Fransa - Paris

 Yılbaşı ve Avrupa denildiği zaman tabii ki de Paris es geçilmemelidir. Dünyanın en ünlü yapılarından olan Eyfel Kulesi'ne ev sahipliği yapan Paris'te yılbaşı Champs-Elysees’de yapılan sokak partilerinde yeni yılı en güzel şekilde karşılamak için ideal yerlerden biridir.

 

 4. İngiltere - Londra

 Yılbaşında eğer deniz havasını ve şehrin tüm güzelliklerinin tadını çıkarmak istiyorsanız o zaman tavsiye edilebilecek en iyi yer İngiltere Londra'dır. Yılbaşında havanın soğukluğuna aldırmadan Thames Nehri’nin kıyılarında hava fişek gösterilerini izleyebilir ve Londra'nın tarihi dokusu eşliğinde yeni bir yıla elveda diyebilirsiniz.

 

 5. Hollanda - Amsterdam

 Yılbaşında eğer daha büyük ve geniş çaplı bir organizasyon istiyorsanız Hollanda Amsterdam sizler için en ideal yerdir. Her sokakta ve caddede yapılan etkinliklerle yılbaşınının keyfini Amsterdam'da çıkarabilirsiniz. Amsterdam diğer ülkelere nazaran gece kulübü açısından da oldukça zengin bir Avrupa kenti olarak bilinmektedir.

 

 6. İtalya - Roma

 Ortaçağın tüm güzelliklerinin tadını çıkarmak istiyorsanız bunun için İtalya Roma doğru adrestir. Eğlencelerin sabaha kadar devam ettiği Roma'da Aşk Çeşmesi özellikle çiftlerin yılbaşına girmeleri için en anlamlı mekan olma özelliğini de taşıyor.

Yılbaşı İle İlgili Bilgiler

Yılbaşı Programları 2024

Tüm 2024 Yılbaşı Programları İçin Tıklayınız

2024 Yılbaşı Mekanları 2024

Tüm 2024 Yılbaşı Mekanları İçin Tıklayınız