ÇEŞME YILBAŞI

İzmir’in gözde ilçelerinden biri olan hem yerli hem de yabancı turistleri her mevsim barındırmakta olup, oldukça hareketli bir yer olarak pek çok kişi tarafından bilinmektedir. Çeşme, özellikle yaz aylarında yabancı turist akınına uğramaktadır. Yabancı turistlerin yanı sıra ünlü sanatçıların ve oyuncularında pek çoğu Çeşme’de tatil yapmakta ve zamanlarının çoğunu orada geçirmektedir. Bilinen otellerin de şubeleri yer almaktadır.
    Kış aylarının çok soğuk geçmemesi üzerine özellikle yılbaşı döneminde de fazlası ile tercih edilen yerler arasında bulunmaktadır. Bayramların yanı sıra, yılbaşı için bile pek çok otel ve mekân şimdiden rezervasyonlar ile yoğunluk göstermeye başlamıştır. Çeşme yılbaşı programlarında yer alan önemli nokta her mekânın ve otelin yüzde yüzlük bir doluluk göstermesi ile başlamaktadır. Birden fazla balo salonu olan oteller, farklı konseptler ile müşterilerine eğlenceli ortamlar hazırlamaktadır. Akşam yemeği ile başlayacak olan gece sabahın ilk ışıkların kadar otellerde devam etmektedir. Ünlülerin akın ettiği Çeşme’de pek çok konser ve sahne gösterileri yer almaktadır. Genel olarak yapılan yılbaşı programlarında gece konaklamalı ya da konaklamasız olarak iki şekilde sunulmaktadır. Pek çok şehirden ve ilçeden gelen, yerli ve yabancı turistler gece konaklamalı programları tercih etmektedir. Otelin imkânları fazla olduğundan konaklama daha cazip gelmektedir. Yılbaşı eğlencesinin ardından, ertesi gün kahvaltı ve akşam yemeği verilmesi ise programların en lüks hizmetleri olmaktadır. Çeşme yılbaşı turları arasında genel olarak, tekne ile denize açılma ve tekne içerisinde yapılan eğlenceler ile yeni yıla girmek de mümkün olmaktadır. 
    Gece hayatı ile de bilinen Çeşme’de yılbaşı sadece otellerin hazırladıkları programlar ile değil, şehir içerisinde yer alan gece kulüpleri ya da canlı müzik yapan mekânlarda da devam etmektedir. 

SON EKLENEN YILBAŞI PROGRAMLARI 2019

Tüm Yılbaşı Programları İçin Tıklayınız

SON EKLENEN YILBAŞI MEKANLARI 2019

Tüm Yılbaşı Mekanları İçin Tıklayınız